به سایت نمایندگی رسمی سامسونگ(شرکت مهندسی اگنش)خوش آمدید.

Samsung HW-Q990B بررسی 6 بهترین ساندبار سامسونگ در سال 2022

سینماخانگی-سامسونگ-مشهد

بررسی 6 بهترین ساندبار سامسونگ در سال 2022

ما در حال حاضر 36 نوار صوتی سامسونگ را آزمایش کرده ایم. به نظر می رسد آنها با بازتولید صوتی که به طور کلی متعادل و بی طرف هستند، خود را از رقابت خود جدا می کنند. اگر صدای آنها را دوست ندارید، آنها همچنین دارای EQهای گرافیکی هستند که برای کسانی که دوست دارند کمی بیشتر از تجربه صدای خود سفارشی سازی کنند، مناسب است. ساندبارهای سامسونگ نیز به خوبی ساخته شده‌اند و به نظر می‌رسد محکم و مستحکم هستند.

Samsung HW-Q990B

سینماخانگی-سامسونگ-مشهدSamsung HW-Q990B

بهترین نوار صوتی سامسونگ که آزمایش کرده ایم Samsung HW-Q990B است. این یک راه اندازی 11.1.4 ممتاز است که برای ارائه یک تجربه سینمایی به اتاق نشیمن شما طراحی شده است. اگر فیلم‌های زیادی را در پلتفرم‌های استریم تماشا می‌کنید، احتمالاً با محتوای Dolby Digital و Dolby Atmos مواجه می‌شوید و نوار از این گزینه‌های چند کاناله بهره کامل می‌برد. به نظر می رسد صدا در اتاق امتداد دارد و ماهواره های زاویه دار آن باعث می شود به نظر برسد که جلوه های صوتی دقیقاً در اطراف شما اتفاق می افتد. زیرمجموعه اختصاصی صدای زیادی در محدوده بیس دارد، به خصوص در مقایسه با Samsung HW-Q950A سال گذشته، بنابراین لرزش صندلی خود را در حین موسیقی شدید فیلم و صحنه‌های اکشن احساس می‌کنید، درست مانند آنچه در سالن می‌کنید. برای تماشای برنامه های تلویزیونی و گوش دادن به موسیقی به اندازه کافی همه کاره است و پشتیبانی داخلی الکسا نیز وجود دارد.

این نوار در محدوده قیمتی خود به دلیل طیف گسترده ای از ویژگی های سفارشی سازی صدا از سایرین متمایز است. مانند بسیاری از تنظیمات ممتاز، ابزارهای تصحیح اتاق در دسترس هستند تا بازتولید صدای آن را بر اساس آکوستیک منحصر به فرد اتاق شما تنظیم کنید. همچنین، تنظیمات باس و تریبل سنتی و EQ گرافیکی 7 باند را پیدا می‌کنید، به این معنی که می‌توانید فرکانس‌ها را در سراسر محدوده کنترل کنید. گفته می شود، هیچ نوار صوتی کامل نیست. صحنه صدای استریو آن خوب است، اما به اندازه برخی دیگر از گزینه های موجود در بازار، مانند Bose Smart Soundbar 900 با بلندگو + ماژول باس یا Sonos Arc با بلندگوهای Sub + One SL، امتداد ندارد. برچسب قیمت آن نیز ممکن است برای همه ایده آل نباشد. اما اگر بهترین ها را می خواهید، انتخاب خوبی است.

Samsung HW-Q930B

سینماخانگی-سامسونگ-مشهدSamsung HW-Q930

اگر به دنبال یک نوار ممتاز با قیمت مناسب تر برای کیف پول هستید، Samsung HW-Q930B ارزش دیدن را دارد. این یک نوار صوتی همه کاره دیگر Dolby Atmos است که برای همه چیز از فیلم گرفته تا موسیقی و برنامه های تلویزیونی یک انتخاب عالی است. این یک راه‌اندازی 9.1.4 است، به این معنی که با دو کانال فراگیر کمتر نسبت به HW-Q990B سامسونگ عرضه می‌شود، و ساب بازطراحی‌شده آن صدای بیس کمتری را در مقایسه با آن به ارمغان می‌آورد. همانطور که گفته شد، تفاوت چندانی در عملکرد آنها مشاهده نمی کنید، به خصوص وقتی صحبت از محتوای Dolby Atmos می شود. نوار صدایی فراگیر ارائه می دهد، با ماهواره هایی که به نظر می رسد جلوه های صوتی در اطراف اتاق شما هماهنگ با عملکرد روی صفحه نمایش است. دیالوگ واضح است و در ترکیب وجود دارد، و ساب ووفر هنوز هم صدای زیادی را در باس برای حس سینمایی به ارمغان می آورد.

شما به همان مجموعه ای از ابزارهای تقویت صدا نیز دسترسی خواهید داشت—خب، تقریباً. شما ابزار تصحیح اتاق SpaceFit Sound را دریافت می‌کنید که خروجی نوار را بر اساس آکوستیک اتاق شما تنظیم می‌کند، اما در مقایسه با 990B، ویژگی Auto EQ را برای تنظیم بازتولید فرعی ندارید. با این حال، با تنظیم‌های باس و سه‌بلند و EQ 7 باند، هنوز ابزارهای زیادی در دسترس هستند تا آن‌طور که می‌خواهید به نظر برسد. می توانید آن را با استفاده از آمازون الکسا نیز کنترل کنید. اگر مدل برتر را می خواهید، 990B بهترین راه است، اما بسته به عادات گوش دادن شما، ممکن است متوجه شوید که 930B در کل ارزش بهتری دارد.

سامسونگ HW-Q800B

سینماخانگی-سامسونگ-مشهدسامسونگ HW-Q800B

اگر به دنبال گزینه ای مقرون به صرفه تر هستید، Samsung HW-Q800B را در نظر بگیرید. این یک راه‌اندازی 5.1.2 است که جایگزین خوبی است، به خصوص اگر فضایی برای نواری با ماهواره‌های عقب ندارید. این همچنان یک نوار بسیار همه کاره است و از همه چیز از Dolby Atmos گرفته تا محتوای Dolby Digital پشتیبانی می کند. مانند بسیاری از میله‌های سامسونگ، ویژگی‌های بهبود صدا نیز از ابزار تصحیح اتاق فضایی SpaceFit گرفته تا EQ گرافیکی 7 باند برای تغییر صدای آن، در اختیار شما قرار می‌گیرد. چه در حال گوش دادن به موسیقی، فیلم، یا برنامه های تلویزیونی باشید، دیالوگ ها و سازهای اصلی در ترکیب واضح و دقیق هستند، و زیرمجموعه اختصاصی آن، بیس پایین گسترده ای را برای صدای بیس در ژانرهای باس سنگین ارائه می دهد.

البته، بدون ماهواره، حس غوطه وری مشابه انتخاب های برتر ما را ندارید. وقتی به صدای فراگیر گوش می‌دهید، جلوه‌های صوتی در فضای اطرافتان به وضوح یا واقعی احساس نمی‌شوند. با محتوای Atmos ارتفاع کمتری نیز وجود دارد، که به ویژه در صحنه‌هایی که جلوه‌های صوتی از بالای شما طراحی شده‌اند، مانند پهپادهایی که از جلوی شما عبور می‌کنند، قابل توجه است. هنوز هم در مقایسه با سایر تنظیمات بدون ماهواره کار خوبی انجام می دهد. حس مناسبی از عرض وجود دارد، و شما احساس می‌کنید تا حد زیادی در صدای خود غرق شده‌اید. به‌علاوه، اگر به فضای بزرگ‌تری در پایین‌تر بروید، می‌توانید بلندگوهای عقب جداگانه‌ای را از سازنده اضافه کنید، که مفید است.

سامسونگ HW-Q60B

Samsung HW-Q60B جایگزینی است که با قیمت مقرون به صرفه تر در دسترس است. این یک راه‌اندازی ساده 3.1 است که در سال 2022 منتشر شد، و با یک ساب ووفر اختصاصی ارائه می‌شود تا کمی صدای بیشتر در محدوده بیس ایجاد کند. درست خارج از جعبه، صدای متعادل آن به این معنی است که صداها و سازهای اصلی در میکس واضح و دقیق هستند و برای گوش دادن به انواع مختلف محتوای صوتی مناسب است. البته، به اندازه انتخاب های گران تر، ویژگی های زیادی ندارد، بنابراین، برای مثال، اصلاح اتاق ندارید. در نتیجه، بسته به فضایی که در آن هستید کمی متفاوت به نظر می‌رسد – با این حال، با یک EQ گرافیکی 7 باند در دسترس، می‌توانید این تفاوت‌ها را به تنهایی جبران کنید، که خوب است.

بزرگترین تفاوت بین این نوار و Samsung HW-Q800B در عملکرد فیلم آن است. Q60B بسیاری از فرمت های چند کاناله مختلف از جمله Dolby Digital و Dolby Atmos را پشتیبانی می کند. با این حال، از آنجایی که این نوار 3.1 است، باید این صدا را به استریو تبدیل کند تا آن را پخش کند. صدای به دست آمده چندان واقعی به نظر نمی رسد، و شما همان حسی را که در فضای اطرافتان کشیده می شود، دریافت نمی کنید. به نظر می رسد صدا از بلندگوی قرار گرفته در مقابل شما به جای بلندگوهایی که در اطراف شما قرار دارند می آید. صدای باس نیز کمی کمتر است. اگر فیلم های چند کاناله زیادی تماشا نمی کنید، انتخاب خوبی است. این برای محتوای استریو، که شامل اکثر موسیقی‌ها و برنامه‌های تلویزیونی است، ایده‌آل است، در حالی که همچنان انعطاف‌پذیری برای لذت بردن از Atmos را هر چند وقت یک‌بار به شما ارائه می‌دهد. با این حال، اگر عاشق فیلم های همه جانبه هستید، ارزش آن را دارد که برای یک نوار بهتر کمی بیشتر هزینه کنید.

Samsung HW-B550

بهترین ساندبار سامسونگ در دسته بندی بودجه که ما تست کرده ایم Samsung HW-B550 است. این نوار 2.1 ساده است، بنابراین برای کسانی که بیشتر به محتوای استریو مانند موسیقی و برنامه های تلویزیونی گوش می دهند، مناسب است. درست خارج از جعبه، صدای متعادلی دارد و همه چیز را از آواز گرفته تا سازهای اصلی در آهنگ های مورد علاقه شما به دقت بازتولید می کند. یک ساب ووفر نیز وجود دارد که به ژانرهای باس سنگین مانند EDM و هیپ هاپ می افزاید. به لطف EQ گرافیکی و همچنین تنظیمات باس و سه صدای آن، می‌توانید صدای آن را مطابق میل خود تغییر دهید. نسبت به قیمتش، نوار بسیار خوبی است.

با این حال، شما به طور طبیعی به اندازه گزینه های برتر سازنده انعطاف پذیری ندارید. مانند بسیاری از نوارهای بودجه، هیچ پشتیبانی از Dolby Atmos وجود ندارد، بنابراین نمی‌توانید از قالب‌های همه‌جانبه مبتنی بر شی که اغلب در سرویس‌های پخش یافت می‌شوند، استفاده کنید. عملکرد صدای فراگیر آن نیز بسیار افتضاح است. بدون احاطه‌های مجزا، باید این محتوا را به استریو تبدیل کند تا آن را پخش کند، که آنقدرها هم فراگیر به نظر نمی‌رسد. گفته می شود، اگر زیاد از طرفداران فیلم نیستید، بسیار مناسب است. این دستگاه همچنان نسبت به بلندگوهای تلویزیون فعلی شما با قیمت مناسبی برای کیف پول ارتقا یافته است.

Samsung HW-S60A

با این حال، شما به طور طبیعی به اندازه گزینه های برتر سازنده انعطاف پذیری ندارید. مانند بسیاری از نوارهای بودجه، هیچ پشتیبانی از Dolby Atmos وجود ندارد، بنابراین نمی‌توانید از قالب‌های همه‌جانبه مبتنی بر شی که اغلب در سرویس‌های پخش یافت می‌شوند، استفاده کنید. عملکرد صدای فراگیر آن نیز بسیار افتضاح است. بدون احاطه‌های مجزا، باید این محتوا را به استریو تبدیل کند تا آن را پخش کند، که آنقدرها هم فراگیر به نظر نمی‌رسد. گفته می شود، اگر زیاد از طرفداران فیلم نیستید، بسیار مناسب است. این دستگاه همچنان نسبت به بلندگوهای تلویزیون فعلی شما با قیمت مناسبی برای کیف پول ارتقا یافته است.

این نوار صوتی دارای مشخصات صدای خنثی است که صداها و سازهای اصلی را به وضوح و دقیق بازتولید می کند. متأسفانه، از آنجایی که فاقد یک ساب ووفر اختصاصی است، برای بازتولید یک بیس عمیق و تند و تیز با مشکل مواجه است، بنابراین در موسیقی های باس سنگین یا فیلم های اکشن غوغایی را احساس نمی کنید. این چیزی نیست که بتوانید با یک EQ گرافیکی آن را برطرف کنید، اما اگر بیشتر به محتوایی گوش می دهید که باس زیادی در آن ترکیب نشده است، مانند برنامه های تلویزیونی با محوریت آواز و پادکست ها، چندان قابل توجه نیست. بسته به محدودیت های فضای شما، ممکن است بهترین انتخاب برای نیازهای شما باشد.

در مقایسه با برندهای دیگر

طراحی جامد. همه ساندبارهای سامسونگ بسیار خوش ساخت هستند و ظاهری براق دارند. هیچ پارچه مشبکی روی آن‌ها پیدا نمی‌کنید و از کیفیت ساخت آن‌ها که از پلاستیک جامد و توری‌های فلزی عالی که بلندگوها را می‌پوشانند، راضی خواهید بود.
کیفیت صدای خوب ساندبارهای سامسونگ نمایه صدای خوب، متعادل و خنثی را درست خارج از جعبه ارائه می دهند که برای مصارف مختلف همه کاره است. برخی از ساندبارها به لطف ساب ووفر بی سیم خود کمی باس اضافی دارند.
گزینه های اتصال عالی همیشه یک Full HDMI In در نوار صوتی سامسونگ برای اتصال دستگاه های خود پیدا خواهید کرد. آنها پورت های زیادی دارند و امکان پخش بی سیم متعدد را فراهم می کنند، اما گزینه های بودجه بیشتر فقط از بلوتوث پشتیبانی می کنند.
گران. ساندبارهای سامسونگ کمی گرانتر از مدل های رقیب مشابه هستند.
رابط صفحه نمایش کوچک نوارهای صوتی سامسونگ معمولا دارای صفحه نمایش کوچکی هستند که ورودی ها و سطوح صدا را نمایش می دهد. اگر پیامی وجود دارد، متن باید پیمایش شود تا به طور کامل نمایش داده شود. در حالی که برخی ممکن است این رابط را به نشانگرهای نور ترجیح دهند، برخی دیگر ممکن است از متن پیمایش آزرده شوند.
بدون اصلاح اتاق سامسونگ فقط یک ویژگی تصحیح اتاق را با بهترین نوارهای صوتی خود ارائه می دهد. اگر مدل مقرون به صرفه‌تری خریداری می‌کنید، ممکن است صدای شما بسته به اتاقی که در آن گوش می‌دهید متفاوت باشد.

سامسونگ معمولا نوارهای صوتی بسیار خوبی با کیفیت صدای خوب و نمایه صدای متعادل تولید می کند. برخی از ساب ووفرهای آنها قدرتمند هستند، که کمی بیس اضافی اضافه می کند که می تواند برای فیلم عالی باشد. آنها همچنین دارای طراحی براق و بادوام هستند که به جز پوشاندن پورت ساب ووفر به پارچه دیگری نیاز ندارند. با این حال، این معمولاً به این معنی است که آنها نیز کمی گران تر از مدل های مشابه هستند، اما تفاوت قیمت می تواند برای برخی افراد ارزش آن را داشته باشد.

به روز رسانی های اخیر

26 اوت 2022: سامسونگ HW-Q950A را با Samsung HW-Q990B به عنوان «بهترین کلی» جایگزین کرد. سامسونگ HW-Q930B را به عنوان "بهترین میان رده بالا" اضافه کرد. Samsung HW-Q900A را با Samsung HW-Q800B به عنوان "بهترین میان رده" جایگزین کرد. Samsung HW-A550 را با Samsung HW-B550 به عنوان "بهترین بودجه" جایگزین کرد.
20 ژوئن 2022: به‌روزرسانی‌های جزئی در متن برای دقت و عناوین انتخاب برای وضوح.
23 مارس 2022: پس از تأیید صحت و در دسترس بودن، هیچ تغییری در انتخاب محصول وجود ندارد.
23 دسامبر 2021: پس از تأیید صحت و در دسترس بودن محصولات، هیچ تغییری در انتخاب‌های محصول وجود ندارد.
02 نوامبر 2021: پس از تأیید صحت و در دسترس بودن محصولات، هیچ تغییری در انتخاب محصول وجود ندارد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *