Android-TV-Box

Android TV Box چیست و چگونه کار می کند؟

این جعبه های کوچک می توانند تقریباً هر تلویزیونی را به یک تلویزیون هوشمند با طیف وسیعی از امکانات تبدیل کنند. اکثر مردم از آنها برای پخش فیلم یا برنامه های تلویزیونی از سایت های مورد علاقه خود مانند Netflix، Disney Plus، Fubo TV یا Hulu استفاده می کنند.
همچنین می‌توان ویدیوها را به صورت محلی ذخیره کرد، مانند یک کتابخانه ویدیویی گسترده، و بر اساس درخواست مورد نظر پخش کرد.

Android TV Box چگونه کار می کند؟

جعبه باکس تلویزیون android tv

یک جعبه به تلویزیون متصل می شود و از طریق اتصال سیمی اترنت یا WiFi به اینترنت راه اندازی می شود. پس از اتصال جعبه به تلویزیون و اینترنت، برنامه‌ها را می‌توان نصب کرد. به عنوان مثال، یک برنامه YouTube را می توان برای پخش جریانی ویدیوهای YouTube نصب کرد.

اندروید یک سیستم عامل مانند ویندوز یا iOS است که توسط گوگل عمدتاً برای تلفن های همراه ساخته شده است. این بر روی پردازنده های مبتنی بر ARM اجرا می شود، که آن را برای هر دستگاهی که سخت افزار مشابهی را اجرا می کند قابل حمل می کند. از آنجایی که سیستم عامل اندروید متن باز و رایگان است، ساخت سخت افزار بر اساس آن و فروش آن بسیار ارزان تر است.

سیستم عامل اندروید هزینه را پایین نگه می دارد و جعبه های Android TV را به مراکز رسانه ای ارزان قیمت خوبی تبدیل می کند. در حالی که اندروید عمدتاً در گوشی‌های هوشمند استفاده می‌شود، می‌توان آن را روی جعبه‌های کوچکی نیز نصب کرد که از سخت‌افزار مشابهی استفاده می‌کنند اما گزینه‌های ورودی و خروجی بهتری را ارائه می‌دهند.

به عنوان مثال، جعبه‌های تلویزیون Android می‌توانند HDMI را به تلویزیون خروجی دهند و به آن قابلیت مشاهده HD را می‌دهند. آنها همچنین می توانند از کنترل از راه دور، صفحه کلید یا ماوس برای ورودی استفاده کنند. اولین کاری که باید بعد از باز کردن بسته انجام داد این است که کابل ویدئو HDMI جعبه را به تلویزیون خود وصل کنید.

مطمئن شوید که تلویزیون را روی ورودی HDMI صحیح تنظیم کنید پس از اتصال به تلویزیون و روشن شدن، جعبه را به WiFi خود وصل کنید .برخی از جعبه ها دارای صفحه راه اندازی برای وای فای هستند، در حالی که برای برخی دیگر، در بخش تنظیمات است.
همچنین می توان یک کابل اترنت را به دستگاه وصل کرد. هنگامی که جعبه روشن شد و به وای فای متصل شد، آماده استفاده است. برخی از جعبه ها دارای صفحه راه اندازی برای خدمات پخش ویدیو برای Android TV Box

به سایت نمایندگی رسمی سامسونگ(شرکت مهندسی اگنش)خوش آمدید.