به سایت نمایندگی رسمی سامسونگ(شرکت مهندسی اگنش)خوش آمدید.

شرکت-سامسونگ-تاریخچه

آشنایی با شرکت سامسونگ

• سامسونگ الكترونيك در يك نگاه
• سابقه: 67سال (تأسيس: 1938)
بنيانگذار: لي بيونگ چول
حوزه فعاليت: ارتباطات راه دور، نيمه هادي‌ها، فناوري ديجيتال
ويژگي: برترين شركت كره جنوبي
فروش (2005): 5/71 ميليارد دلار
كاركنان (2005): 80594 نفر
رتبه درFORTUNE 500)2005):ا39
مديرعامل: لي كان هي

شرکت-سامسونگ-الكترونيك-لي بيونگ چول

ممكن است كار لي بيونگ چول بنيانگذار گروه سامسونگ در سال 1938 براي تاسيس شركت را دشوار به حساب بياوريم، اما هيچ ترديد نمي توان روا داشت كه 20 سال پيش كه رهبري شركت به دست فرزند او، «لي كان هي» افتاد و او مسئوليت عبور و تبديل يك شركت خانوادگي و بازرگاني را به يك شركت مبتني بر فناوري الكترونيك برعهده گرفت، دشواري كار بسيار بيشتر از دوران تأسيس بوده است. اما آنچه مهم است آن است كه «لي» به خوبي از عهده اين مسئوليت برآمد و اين شركت سه ستاره (معناي سامسونگ در زبان كره اي) را ستاره هاي بيشتري بخشيد و جايگاه آن را نه تنها در كره كه در جهان و در مقايسه با شركتهاي حوزه الكترونيك تثبيت كرد. سامسونگ اكنون در حوزه هاي مختلفي همچون صنايع سنگين، صنايع كشتي سازي، نساجي، پتروشيمي، خودروسازي و بويژه صنايع الكترونيك فعال است و عظيم ترين و محبوب ترين شركت زيرمجموعه آن يعني سامسونگ الكترونيك به گونه اي حركت كرده كه امروز در برخي محصولات نظير نمايشگرهاي مختلف مقام اول را در دنيا كسب كرده است. در عرضه گوشي‌هاي تلفن همراه به مقام سوم جهاني دست يافته است و درمجموع فعاليتهاي حوزه الكترونيك به رقابت با سوني و پاناسونيك مي انديشد. انديشه هاي تحول گرايانه رهبر كنوني شركت يعني لي‌كان‌هي در تغيير جهت سامسونگ بسيار موثر بوده است.

شرکت-سامسونگ-نمایندگی-سامسونگ

20 چیزی که درباره سامسونگ نمی دانستید

1. معنی لوگوی سامسونگ: در زبان کره ای کلمه سامسونگ به معنای "سه ستاره" است. این نام توسط بنیانگذار سامسونگ، لی بیونگ چول انتخاب شد که چشم‌اندازش این بود که شرکتش مانند ستاره‌هایی در آسمان قدرتمند و جاودانه شود. این سه ستاره تا سال 1993 که لوگوی فعلی معرفی شد به عنوان لوگوی شرکت در اشکال مختلف باقی ماندند.

2. مدیریت جدید: در ژوئن 1993، در حالی که در یک تور جهانی بود، رئیس سامسونگ، لی کان هی، در هتلی در فرانکفورت وارد آلمان شد. او تمامی مدیران سامسونگ را از سرتاسر جهان برای یک جلسه ارشد فراخواند و در آن یک سخنرانی سه روزه در مورد چشم انداز خود برای آینده سامسونگ و آنچه این شرکت باید انجام می داد تا موفق شود، ارائه کرد. معروف‌ترین جمله‌ای که از سخنرانی آمد این بود: «همه چیز را عوض کن به جز خانواده‌ات». از آن زمان، سامسونگ به یک رهبر جهانی در لوازم الکترونیکی مصرفی تبدیل شده است. ژوئن 2013 بیستمین سالگرد مدیریت جدید خواهد بود.

3. تعهد به کیفیت: در مارس 1995، لی کان هی، رئیس سامسونگ، از کیفیت محصولات سامسونگ راضی نبود. برای اینکه کارمندانش اهمیت کیفیت را بهتر درک کنند، او از کارکنانش خواست انبوهی از 150000 تلفن و دستگاه فکس را در زمینی خارج از کارخانه گومی در کره جنوبی جمع کنند. بیش از 2000 کارمند گرد هم آمدند تا تخریب دستگاه های قدیمی را تماشا کنند و عصر جدیدی را با محوریت کیفیت محصول آغاز کردند. از آن روز، ما بر ایجاد محصولات ممتاز با کیفیت بالا تمرکز کرده‌ایم که در سطح جهانی موفقیت انتقادی و تجاری کسب کرده‌اند.

4. مرکز توسعه منابع انسانی: فرهنگ سامسونگ به اندازه جهانی که در آن زندگی می کنیم متنوع است. با 236000 کارمند در 79 کشور در سراسر جهان، ما به دنبال راه هایی برای حل مشکلات و رفع نیازهای مصرف کننده هستیم. از سال 1993، مرکز توسعه منابع انسانی سامسونگ 64 دوره آموزشی را به 53400 کارمند ارائه کرده است. این شرکت 5045 متخصص منطقه‌ای را در سطح جهانی مستقر کرده است تا درک جهانی و آگاهی فرهنگی را در سراسر شرکت افزایش دهد. Specialists منطقه ای، برنامه آموزشی جهانی منحصر به فرد سامسونگ است که در آن کارکنان یک سال را در کشور دیگری سپری می کنند. جدا از کار روزمره، متخصصان منطقه فرصت های زیادی برای کشف فرهنگ، زبان و آداب و رسوم کشور دارند.

5. SAMSUNG از طریق و از طریق: برای اطمینان از بالاترین کیفیت محصولات، 90٪ محصولات سامسونگ توسط کارخانه های خود سامسونگ تولید می شوند. ما سطح دقیق کیفیت را برای هر جزء که وارد دستگاه های ما می شود تضمین می کنیم.

6. مردم: با بیش از 230000 کارمند در سراسر جهان، ما به همان اندازه که یک شرکت جهانی هستیم، یک شرکت محلی هستیم. پیوندهای ما با جامعه و تعهد ما به سرمایه گذاری محلی و تلاش های تحقیق و توسعه عمیق است. ما فقط یک دفتر نمی سازیم، بلکه به دنبال راه هایی برای ایجاد شغل، راه اندازی کسب و کار جدید و حمایت از رویدادهای محلی هستیم. ما به قدرت جامعه برای فراهم کردن فرصت و تحریک خلاقیت اعتقاد داریم.

7. درآمد: درآمد سامسونگ در سال 2012 188 میلیارد دلار بود. تا سال 2020، سامسونگ قصد دارد به درآمد 400 میلیارد دلاری برسد. این هدف با تمرکز مداوم بر لوازم الکترونیکی مصرفی، و همچنین از طریق یک حرکت هماهنگ به سمت حوزه‌های رشد جدید، مانند فروش سازمانی و دستگاه‌های پزشکی هدایت می‌شود.

8. برند سامسونگ: سامسونگ در فهرست بهترین برندهای جهانی اینتربرند در سال 2012 در رتبه نهم قرار گرفت. این هشت رتبه بالاتر از سال قبل است و نشان دهنده جهش 40 درصدی در ارزش برند است. وعده برند ما ایجاد محصولات و خدماتی است که تجربه را گسترش می‌دهد و فرصت‌ها را باز می‌کند - امکاناتی برای همه، در همه جا. و این به معنای حفظ اعتقاد به مسئولیت مشترک - در قبال مردم، سیاره ما و جامعه ما است.

9. WORLD'S FIRST: محصولات و خدمات ما با در نظر گرفتن کاربران ساخته می شوند. هدف طراحان ما فراتر رفتن از عملکرد برای ایجاد فناوری است که توسعه شهودی نیازها و سبک زندگی مردم است. شرکت سامسونگ دائماً در تلاش برای ایجاد تجربیات جدید هستیم. شرکت سامسونگ سالها این کار را انجام داده ایم در سال 1996، سامسونگ اولین سیستم سلولی CDMA را تجاری کرد. در سال 1998، سامسونگ اولین تلویزیون دیجیتال جهان را اختراع کردیم. در سال 1999، اولین تلفن ساعت جهان (SPH-WP10) و همچنین اولین تلفن mp3 جهان (SCH-M210/SPH-M2500) و اولین تلفن تلویزیون (SCH-M220) را معرفی کردیم.

10. شماره 1 در تلفن های هوشمند: هدف ما ارائه بهترین تجربه ممکن به هر مصرف کننده است. به همین دلیل است که ما دائماً کار می کنیم تا بصری ترین تجربیات - همراه با بهترین نوآوری و طراحی جهان - را به کف دست کاربر ارائه دهیم. سامسونگ بیش از 100 میلیون گوشی هوشمند سری GALAXY S را در سراسر جهان فروخته است. فروش همچنان در حال افزایش است، اما در ژانویه 2013 GALAXY S اصلی 24.6 میلیون دستگاه فروخته بود و GALAXY S II و GALAXY S III هر کدام بیش از 40 میلیون دستگاه فروخته بودند.

11. NO.1 IN TVs: ما تلویزیون را بسیار بیشتر از یک صفحه نمایش می بینیم. این یک پنجره است - پنجره ای به سوی تجربیات جدید، اکتشافات جدید و امکانات جدید. ما برای هر بازاری تلویزیون می سازیم. ما تلویزیون‌های ممتاز با Smart Hub را ارائه می‌کنیم که استانداردهای جدیدی را برای عملکرد، قابلیت استفاده و طراحی تعیین می‌کند. ما واقعاً به نوآوری برای همه اعتقاد داریم. به همین دلیل است که 100 تلویزیون سامسونگ در هر دقیقه فروخته می شود و ما در هفت سال متوالی موفق ترین تولید کننده تلویزیون در جهان بوده ایم.

12. MEMORY NO.1: سامسونگ از سال 1993 در طراحی و تولید نیمه هادی های حافظه پیشرو بوده است. ما محصولات حافظه ضروری را ایجاد می کنیم، از جمله حافظه با دسترسی تصادفی پویا (DRAM)، حافظه دسترسی تصادفی استاتیک (SRAM)، حافظه فلش NAND، درایوهای حالت جامد (SSD) و طیف وسیعی از راه حل های حافظه سبز برای استفاده در رایانه شخصی، سرور و برنامه های تلفن همراه. سامسونگ همچنین در زمینه پیشرفت نسل بعدی فناوری‌های DRAM و NAND flash در حالی که فناوری‌های حافظه آینده را پرورش می‌دهد، در صنعت پیشرو است.

نگاهی کامل به تاریخچه سامسونگ
گروه سامسونگ در سال 1938 توسط لي بيونگ چول به عنوان يك شركت بازرگاني تأسيس شد و بيشترين حجم كاري خود را بر صادرات ماهي و ميوه و سبزي به چين قرار داد. طي يك دهه، با رشدي بسيار سريع، سامسونگ به يكي از 10 شركت بزرگ كره تبديل شد. در سال 1969 شركت سامسونگ الكترونيك در گروه سامسونگ متولد شد. در دهه 1970، شركت با سرمايه گذاري در صنايع سنگين، صنايع شيميايي و پتروشيمي و ساخت كشتي، راه صنعتي شدن را درپيش گرفت. در 1973 دومين برنامه پنجساله مديريت اعلام شد و گذار از مرحله ساخت مواداوليه به محصول نهايي هدف گيري شد. در اين دهه شركتهاي صنايع سنگين، پتروشيمي، كشتي سازي و صنايع دقيق سامسونگ تأسيس شد و اولين صادرات صنايع الكترونيك ازسوي سامسونگ الكترونيك صورت گرفت. دهه 1980، دهه ورود سامسونگ به بازار فناوري جهاني بود. در سال 1987 با مرگ بنيانگذار گروه، پسرش لي كان هي جانشين او شد و يك سال بعد برنامه انقلاب دوم را در شركت به راه انداخت. اين برنامه مشتمل بر تجديد ساختار كسب و كار قديمي و تبديل شدن شركت به يكي از پنج شركت برتر الكترونيك و يكي از شركتهاي كلاس جهاني در قرن بيستم و يكم بود. اوايل دهه 1990 دوران مديريت نوين در سامسونگ بود. شعار «اول كيفيت» انتخاب و تبليغ شد. در اين دوره، 17 محصول مختلف نظير نيمه هادي، نمايشگرهاي رايانه و تجهيزات تصوير رنگي در بازار جهاني توليد شد و در برخي از آنها، نظير LCD به مقام اول جهاني دست يافت. همزمان، علاوه بر جهت گيري به سمت بكارگيري شش سيگما و توليد محصول كيفي، كيفيت كاركنان نيز موردتوجه قرار گرفت. از ابتداي قرن جديد، حركت به سمت دوران ديجيتال براي شركت تشديد شد، به گونه اي كه به سرعت در حوزه هاي مختلف فناوري اطلاعات و ارتباطات، محصولات متنوعي عرضه شد.

حوزه هاي فعاليت
پنج حوزه اصلي كسب و كار شركت سامسونگ الكترونيك عبارت است از: كسب و كار لوازم خانگي ديجيتال، رسانه ديجيتال، LCD و نيمه هادي‌ها و ارتباطات راه دور اين شركت معروفترين و مهمترين زيرمجموعه گروه سامسونگ است كه به عنوان برترين شركت كره جنوبي به تنهايي بيش از 10 درصد كل صادرات اين كشور را انجام مي دهد. در سال 2004، سامسونگ الكترونيك ازسوي مجله فورچون به عنوان چهارمين شركت تحسين‌برانگيز جهان در حوزه الكترونيك انتخاب شد. هم اكنون تعداد شركتهاي گروه سامسونگ به 14 رسيده كه با 337 دفتر در 58 كشور جهان پراكنده است. جايگاه سامسونگ در فروش گوشي تلفن همراه در جهان با 103 ميليون عدد در سال 2005، بعداز نوكيا و موتورولا قرار دارد كه حدود 13 درصد فروش جهاني را شامل مي شود.

نمایندگی-سامسونگ-تعمیرات-مشهد-شرکت-سامسونگ

چشم انداز
چشم انداز ترسيم شده از سوي شركت عبارت است از: تبديل شدن به رهبر انقلاب ديجيتال. شعار سامسونگ براي تحقق اين چشم انداز، «شركت ديجيتال» بودن است.

ارزشها و فرهنگ سازماني
شعارهاي سامسونگ از ابتداي تأسيس، توجه به منابع انساني، كمك اقتصادي به جامعه و خردورزي بوده است. مديرعامل شركت معتقد است، موقعيت سامسونگ متكي به پنج ارزش است: كيفيت، خلاقيت، رقابت، فرهنگ و وحدت. در سال 1993، مديرعامل شركت برنامه هويت بخشي جديد را در پنجاه و پنجمين سالگرد تأسيس شركت معرفي كرد. او اعلام نمود كه شركت نيازمند آن است كه بازتابهاي اخلاقي خود را ببيند. شركتهايي كه پايبند اصول اخلاقي نيستند، قادر به توليد محصولات با كيفيت نخواهندبود زيرا از مشتريان و خواسته هاي آنان درك روشني ندارند. در سامسونگ هر تغيير به عنوان يك فرصت ديده مي شود و به افراد امكان و اجازه اشتباه كردن داده مي شود به شرط آنكه آن اشتباه مستند و مكتوب شده و ديگر تكرار نشود. اصول جديد مديريت سامسونگ مبتني است بر اخلاق و قانون، احترام به ذي‌نفعان و مشتريان و پذيرش مسئوليت اجتماعي.

شرکت-سامسونگ-Electric

تحقيق و توسعه
پيشرفت سريع سامسونگ در سه دهه اخير و ورود آن به صحنه فناوري ديجيتال جهاني متكي بر فعاليتهاي گسترده بخش تحقيق و توسعه بوده است. سامسونگ در دهه 1980 دو موسسه تحقيق و توسعه داير كرد كه شركت را در زمينه هاي الكترونيك، نيمه هادي، پليمر، مهندسي ژنتيك، ارتباطات راه دور، هوا- فضا و حوزه هاي جديد فناوري نانو كمك مي كند.

منابع انساني
تعداد كاركنان شركت سامسونگ الكتريك بيش از 80 هزار نفر است كه در سراسر جهان گسترده هستند. اين درحالي است كه كل كاركنان گروه سامسونگ به 229 هزار نفر مي رسد. منابع انساني از همان ابتداي تأسيس، در اولويت شركت بوده اند. مديرعامل شركت معتقد است بدون وجود انسان كيفي، دستيابي به محصول كيفي ميسر نيست و ريشه نامرغوب بودن محصولات و بروز خطا در آنها را بايد در نرسيدن نيروي انساني به جايگاه مطلوب كيفي جستجو كرد. سامسونگ پيشرفت خود را تاكنون و در آينده نيز مديون قابليتها و شور و اشتياق كاركنان خود و فناوري مي داند. سامسونگ منابع انساني و فناوري خود را وقف خلق محصولات و ارائه خدمات برتر كرده است تا سهم خود را در ايجاد جامعه جهاني بهتر ادا كرده باشد.

فروش
در سال 2005، سامسونگ الكتريك به تنهايي با فروش 5/71 ميليارد دلار در صدر شركتهاي برتر كره قرار گرفت و بيش از 10 درصد صادرات اين كشور را به خود اختصاص داد. اين درحالي است كه درآمد كل گروه سامسونگ در اين سال حدود 141 ميليارد دلار بوده كه منجر به كسب حدود 10 ميليارد دلار سود خالص شده است.

مديرعامل
مديرعامل فعلي سامسونگ الكتريك، لي كان هي، سومين فرزند پسر مؤسس گروه، لي بيونگ چول بود. او كه مدرك دكتراي خود را از دانشگاه سئول در سال 2000 اخذ كرده است، در سال 1978 نايب رئيس سامسونگ بود و بعداز مرگ پدرش در سال 1987 رهبري سامسونگ را بدست گرفت و به خوبي شركت را در عصر ديجيتال به پيش برد. او بيش از هر مدير ارشد ديگري به فناوري و كسب دانش فني دست اول تاكيد دارد. رهبري موثر لي در 20 سال گذشته توانسته است سامسونگ را كه به عنوان يك فروشگاه بازرگاني تأسيس شده بود به رقيب جدي معتبرترين و مطرح ترين پيشتازان فناوري ديجيتال و توليدكنندگان وسايل صوتي و تصويري الكترونيك نظير سوني و پاناسونيك تبديل كند. او در سال 1993 در شهر فرانكفورت، بيانيه معروف سامسونگ را صادر كرد و همه كاركنان را به يك انقلاب فرهنگي فراخواند. او گفت كه تغيير را از خود آغاز خواهدكرد زيرا تنها حرف زدن كافي نيست. لي معتقد است در هزاره جديد قدرت آتش يك كشور به وسيله سطح فناوري آن مشخص مي شود.

آينده اهداف لي كان هي رهبر سامسونگ، براي دهه آينده بسيار جامع و متنوع است. او اعلام كرده كه هدف او دستيابي به جايگاه يكي از بزرگترين سازندگان خودرو جهان تا سال 2010 ميلادي خواهدبود. او براي اين كار، سرمايه گذاري 13 ميليارد دلاري را درنظر گرفته است. او معتقد است سامسونگ براي بقا راهي ندارد جز آنكه به يك شركت درجه اول تبديل شود. او سامسونگ را متعهد كرده است كه براي توسعه نسل جديد فناوري مانند سخت‌افزارها و نرم افزارهاي چندرسانه اي و مهندسي زيستي، 75 ميليارد دلار سرمايه گذاري كند. لي براين باور است كه تغييرات در 5 تا 10 سال آينده بي ترديد بيش از تغييرات 100 سال گذشته خواهدبود، همانگونه كه تغييرات 100 سال گذشته بيش از تغييرات 500 سال پيش تاكنون بوده است. او معتقد است در قرن بيست ويكم هيچكس به تنهايي نمي تواند رشد يابد، سرعت تغييرات بيشتر خواهدشد و تلاطم انتقال و حركت ادامه خواهد داشت. لي دوران آينده را دوران فرا نيمه هادي مي نامد و روند تغييرات باورنكردني را براي دنيا پيش بيني مي كند.

منابع
1 – www.samsung.com
2 – www.hdaneshjoo.com

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *