به سایت نمایندگی رسمی سامسونگ(شرکت مهندسی اگنش)خوش آمدید.

بهترین دوربین گلکسی سامسونگ Samsung

شرکت-سامسونگ-best-samsung-cameras

بهترین دوربین گلکسی سامسونگ

با توجه به گزارش Mylio، با بیش از یک تریلیون عکس که هر ساله در دستگاه‌های تلفن همراه گرفته می‌شود، دوربین‌های سامسونگ به مردم کمک می‌کنند تا نه تنها لحظه‌ای از زمان را ثبت کنند، بلکه آن را به شکلی تقریبا واقعی ثبت کنند.
از آنجایی که دوربین‌های گوشی‌های هوشمند به دوربین اصلی بسیاری تبدیل شده‌اند، فناوری نیروبخش آن‌ها به بخشی جدایی ناپذیر از روشی که ما زندگی خود را با یکدیگر به اشتراک می‌گذاریم تبدیل شده است. سامسونگ در خط مقدم این تغییر قرار داشته است و میراث قدرتمندی از فناوری دوربین ایجاد کرده است که روش استفاده مردم از دوربین را تکامل داده است - از عکاسی در شب واضح، تا پرتره‌های حرفه‌ای، تثبیت‌کننده ویدیویی صاف و سلفی.
اتاق خبر سامسونگ با جاشوا سونگده چو، معاون و رئیس بخش تحقیق و توسعه ویژوال SW در Samsung Mobile صحبت کرد تا در مورد فلسفه دوربین سامسونگ و میراث فناوری تصویربرداری صحبت کند.

شرکت-سامسونگ-samsung-galaxy-a73-samsung-cameras

هدف ما ارضای دو نیاز بسیار متفاوت است. اول، ما با دموکراتیزه کردن تجربه عکاسی حرفه ای به کاربران عمومی کمک می کنیم، و ایجاد عکس ها و فیلم های با کیفیت بالا را برای آنها آسان می کنیم جز گوشی هوشمندشان. ثانیاً، هدف ما ارائه یک تجربه عکاسی سفارشی‌تر برای حرفه‌ای‌هایی است که می‌خواهند از گوشی هوشمند Galaxy خود به عنوان یک ابزار حرفه‌ای استفاده کنند. برای انجام این کار، ما روی سه حوزه کلیدی تمرکز می کنیم: بهترین تجربه عکاسی و مشاهده، سهولت استفاده و کنترل پذیری.

هدف ما از تجربه عکسبرداری و مشاهده این است که اطمینان حاصل کنیم که کاربران هر بار که تصاویر و ویدیوها را می گیرند، نتایج واضح و واضحی دریافت می کنند. به همین دلیل است که ما روی تصاویر با وضوح بالا، بهترین حسگرهای تصویر در کلاس و سایر ویژگی‌ها مانند محدوده دینامیکی بالا (HDR) و تثبیت‌کننده نوری تصویر (OIS) تمرکز کرده‌ایم. برای سهولت استفاده، ما بر ایجاد ویژگی‌هایی تمرکز می‌کنیم که گرفتن بهترین نتایج را تا حد امکان ساده می‌کند. به عنوان مثال، Single Take، گرفتن چندین عکس و ویدیو را به طور همزمان آسان می کند، سپس بهترین عکس های مجموعه را توصیه می کند. در نهایت، کنترل‌پذیری در حالت‌های Pro Photo و Pro Video ما تأکید می‌شود و به کاربران امکان کنترل بیشتری بر نتایج نهایی خود می‌دهد. زیربنای همه این ویژگی ها هوش مصنوعی است که به کاربران اطمینان می دهد بهترین نتایج را دریافت می کنند.

آیا می توانید این سه رکن را گسترش دهید؟ چگونه مطمئن می شوید که کاربران بهترین تجربه عکاسی و مشاهده را دارند؟
ما برای ارائه بهترین تجربه عکاسی و تماشای هم برای عکس ها و هم برای ویدیو، چیزهای زیادی را در نظر می گیریم. اول، ما پرتره ها را اولویت اصلی خود در نظر می گیریم. دوربین‌های ما با رنگ‌های گرم، اما روشنایی و رنگ طبیعی، احساسات و عبارات شما را با جزئیات واضح ثبت می‌کنند. ما همچنان با ارتقاهایی که جزئیاتی مانند بافت پوست و مو را بهبود می بخشد، این منطقه را به یک منطقه تمرکز کلیدی تبدیل می کنیم. بهبود وضوح تصاویر از دوربین های ما یکی از راه هایی است که ما این کار را انجام می دهیم.
تصاویر با وضوح بالاتر حاوی پیکسل های بیشتری هستند و بنابراین اطلاعات بیشتری دارند. ما سعی می‌کنیم راه‌هایی برای دریافت پیکسل‌های بیشتر به حسگرهایمان و همچنین اپتیک بهبودیافته پیدا کنیم تا کاربران حتی در زمان برش یا زوم کردن، تصاویر و ویدیوهای واضحی تولید کنند. اطمینان از اینکه کاربران بدون توجه به شرایط نور، نتایج عالی را دریافت می کنند، همچنین یک تمرکز کلیدی برای تجربه عکاسی در دستگاه های Galaxy است.
برای مثال، محدوده دینامیکی بالا (HDR) پیشرفته ما، عکاسی در نور ترکیبی را ممکن می‌سازد و همچنان نتایج فوق‌العاده‌ای دریافت می‌کند. این به لطف هوش مصنوعی در دوربین ما امکان پذیر است، که سه تصویر را در سطوح مختلف نوردهی به طور همزمان می گیرد و سپس آنها را در یک تصویر نهایی ترکیب می کند. از همین روش برای عکاسی در نور کم استفاده می شود. برای ارائه تصاویر روشن تر و واضح تر در شرایط نور کم، از فناوری nona-binning استفاده می کنیم که از هوش مصنوعی برای ادغام 9 پیکسل در یک پیکسل بزرگتر استفاده می کند تا نور بیشتری جذب کند و تصاویر واضح و واضح ایجاد کند.

شرکت-سامسونگ-samsung-P40-Pro-cameras

آخرین اما نه کم‌اهمیت، ما همچنین بهترین سخت‌افزار در کلاس خود را برای ارائه تجربه‌های برتر مشاهده و اشتراک‌گذاری و بهبود کیفیت تصویر اتخاذ می‌کنیم. فناوری حسگر پیشرفته سامسونگ، مانند سنسورهای 108 مگاپیکسلی و بزرگنمایی فضایی 50 برابری در Note20 Ultra، امکان گرفتن تصاویر با وضوح فوق العاده بالا و حتی ویدیوهای 8K را فراهم می کند. ما این فناوری حسگر را با دیگر نقاط قوت دستگاه‌های گلکسی، مانند نمایشگرهای کلاس جهانی، برای مشاهده نتایج و اتصال سریع Wi-Fi و 5G که اشتراک‌گذاری فایل‌های بزرگ را آسان می‌کند، ترکیب می‌کنیم تا بهترین تجربه دوربین گوشی‌های هوشمند را در سراسر جهان ایجاد کنیم.
به نظر می رسد ویژگی های زیادی برای بسته بندی در دوربین گوشی های هوشمند وجود داشته باشد. چگونه مطمئن می شوید که آنها بصری و آسان برای استفاده هستند؟
سهولت استفاده به ویژه برای فلسفه دوربین ما مهم است. هدف ما ایجاد یک حالت عکاسی خودکار بهینه است که تصاویر و ویدیوهای حرفه ای را ارائه می دهد. تنها چیزی که کاربران ما هنگام عکاسی با دستگاه گلکسی به آن نیاز دارند یک سوژه خوب و یک لحظه به یاد ماندنی است. ما همچنین دوربین‌های خود را با ویژگی‌هایی بسته‌بندی می‌کنیم که خلاقیت بیشتری را ممکن می‌سازد و در عین حال دستیابی به نتایج عالی را آسان می‌کند.
بهینه‌ساز صحنه نمونه‌ای عالی از نحوه دستیابی به نتایج سطح حرفه‌ای است. کاربران فقط باید اشاره کنند و عکس بگیرند، و دوربین تصویری بهینه شده برای رنگ و روشنایی بر اساس صحنه ارائه می دهد. ما از هوش مصنوعی برای کمک به ارائه این بهینه‌سازی‌ها استفاده می‌کنیم و اطمینان حاصل می‌کنیم که هر ابر، غروب خورشید و لبخند همان‌طور که به یاد می‌آورید ثبت می‌شود.
سهولت استفاده نیز در قلب ویژگی هایی مانند Single Take است. تنها با یک کلیک، دوربین چندین عکس و فیلم با جلوه های پویا به طور همزمان می گیرد و به کاربران این امکان را می دهد که لحظه ها را به روش های مختلف ثبت کنند و مورد علاقه خود را انتخاب کنند. ویژگی هایی مانند My Filter نیز به کاربران کمک می کند تا تصاویر خود را سفارشی کنند. با My Filter، کاربران می‌توانند یک فیلتر سفارشی ایجاد کنند، آن را ذخیره کنند، سپس آن را روی تمام عکس‌هایی که می‌گیرند اعمال کنند.
در نقطه مقابل این سهولت استفاده و عکاسی خودکار، اشاره کردید که شخصی سازی و کنترل بخش مهمی از تجربه دوربین گلکسی است. چگونه آن ویژگی های کنترلی را پیاده سازی می کنید؟
هر دو حالت Pro Photo و Pro Video به کاربران کنترل بیشتری بر نتایج نهایی خود ارائه می دهند. در حالت Pro Photo، کاربران می توانند تمام جنبه های عکس از جمله ISO، سرعت شاتر، تعادل رنگ سفید و سطوح نوردهی را تغییر دهند. همچنین به آنها قدرت ذخیره تصاویر RAW را می دهد که بعداً می توانند به تنهایی آنها را ویرایش کنند. با حالت پیشرفته Pro Video در سری گلکسی نوت 20، به کاربران کنترل خلاقانه تری بر روی جزئیات دقیق ویدیوهایشان داده ایم.
علاوه بر تنظیم دستی تنظیمات نوردهی، حالت Pro Video ویژگی هایی مانند کنترل زوم را معرفی می کند که به کاربران امکان می دهد سرعت زوم خود را برای فیلم های دراماتیک تر تنظیم کنند. در حالت Pro Video نیز کاربران می توانند جهت میکروفون را تنظیم کنند تا بهترین صدا را دریافت کنند. برای تکمیل آن، ما همچنین به کاربران این قدرت را داده‌ایم که ویدیوهای 8K با سرعت 24 فریم بر ثانیه را در گلکسی نوت 20 ضبط کنند تا نتایج باکیفیت و حسی سینمایی داشته باشند.

شرکت-سامسونگ-samsung-galaxy-a51-cameras

به نظر می رسد بسیاری از این ویژگی ها توسط هوش مصنوعی تقویت شده یا تقویت شده اند. چرا هوش مصنوعی جزء مهمی از دوربین های گلکسی است؟

هوش مصنوعی یکی از فناوری‌های اصلی در فناوری دوربین سامسونگ است زیرا به ما اجازه می‌دهد تا کارهای سنگین را برای کاربر انجام دهیم. ما از هوش مصنوعی برای بهبود وضوح تصویر، بهینه سازی فناوری جدید برای موبایل و ارائه تجربیات بهتر برای مشتریان خود استفاده می کنیم.
برای مثال، قاب‌بندی خودکار در Galaxy Z Fold2، بسته به تعداد افرادی که در دید هستند، به‌طور خودکار نمای را در مرکز و فوکوس تغییر می‌دهد. وقتی فقط یک نفر وجود داشته باشد، می‌تواند حرکت او را دنبال کند و او را در مرکز نگه دارد - ایده‌آل برای ولاگرها و خلاقانی که از گوشی هوشمند خود برای تولید محتوا استفاده می‌کنند.
در آینده به اجرای این پیشرفت‌ها برای یادگیری، سازگاری و توسعه فناوری جدیدی که تجربه کلی دوربین را بهبود می‌بخشد، ادامه خواهیم داد.

شرکت-سامسونگ-samsung-galaxy-a51-cameras-دوربین-سامسونگ

علاوه بر پیشرفت در هوش مصنوعی، روند عکاسی از گوشی‌های هوشمند اضافه کردن دوربین‌های بیشتر به دستگاه‌های پرچمدار سال به سال بوده است. آیا این روندی است که شما معتقدید ادامه خواهد داشت؟

ما به تلاش برای یافتن تعادل بین بهترین فناوری هوش مصنوعی و تعداد بهینه دوربین در دستگاه‌هایمان ادامه می‌دهیم. فناوری هوش مصنوعی ما به لطف فناوری آموزش تصویری که در سامسونگ توسعه داده ایم، به طور مداوم در حال بهبود است. در عین حال، ما همچنین برای ارائه بهترین سخت افزار دوربین برای دستگاه های خود کار می کنیم. اگر بتوانیم نتایج یکسانی را از چندین دوربین تنها با یک دوربین مجهز به هوش مصنوعی بدست آوریم، آنگاه فناوری ها را ادغام خواهیم کرد. اگرچه هنوز به آن نقطه نرسیده‌ایم، اما می‌توانیم با ویژگی‌هایی مانند دوربین Ultra-Wide که مناظر را از منظری کاملاً متفاوت ثبت می‌کند، و زوم 50 برابری در Galaxy Note20 Ultra نتایج خیره‌کننده‌ای ارائه کنیم.

سری گلکسی نوت 20 نمونه بارز این است که چگونه فلسفه ما در دستگاه های ما منعکس می شود. ما می دانیم که استفاده از ویدیو به طور پیوسته در حال افزایش است و منجر به تقاضای بیشتر برای ویژگی های ویدیویی بهتر شده است. بنابراین، برای سری گلکسی نوت 20، Super Steady را بهبود دادیم، ضبط 8K را ارائه دادیم و عملکردهای بیشتری را با حالت Pro Video اضافه کردیم تا تجربه کاربر را بهبود بخشیم. در نهایت، هر کاری که ما انجام می دهیم در خدمت نیازهای مصرف کننده است، تا اطمینان حاصل کنیم که هر ویژگی، تجربه و انتخاب طراحی، عملکرد و کیفیت بیشتری را ارائه می دهد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *